Share

Başkan'dan Gençlere Girişimcilik Dersi

Orta Asya’da büyük başarılara imza atan Türk şirketlerinden Turkuaz Şirketler Grubu kurucusu  ve 2004 Dünya Genç Girişimcisi ödülü sahibi  Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüplü gençlere girişimcilik konferansı verdi.

Başkan, iş ve siyaset hayatındaki başarısını, girişimcilik konusunda yapılması gerekenleri Belediye’nin yeni yapılan ve yakında hizmete açılacak Eyüp Belediyesi Nikah Sarayı/Kültür Merkezi’nde anlattı.

Başkan Kavuncu,  iş dünyasının zorluklarını aktardığı konuşmasında, yaratıcılığın ve pratik zekanın girişimcilik üzerindeki rolüne, disiplinli çalışma, sorumluluk, lisan bilgisi  ve kendini geliştirme konularının önemine değindi.

Ödüllü mimar Emre Arolat’ın imzasını taşıyan Yeni Nikah Sarayı’nda düzenlenen toplantıda Başkan İsmail Kavuncu, Adana'da başlayan ve bugün Asya ve Afrika'ya kadar uzanan iş dünyasında edindiği tecrübeleri gençlerle paylaştı.

Eyüplü gençlerin büyük ilgi gösterdiği sunumda Başkan Kavuncu, hayata atılmaya hazırlanan gençlere iş hayatındaki başarı sırlarını anlattı. Kendi yaşamından örnekler veren Başkan İsmail Kavuncu, iş hayatındaki başarısının "işi sevmekten ve sahip çıkmaktan" geçtiğini söyledi.

"Eğer işinize sahip çıkmazsanız siz onu değil, o sizi bırakır" şeklinde konuşan Başkan, kariyer için basamakları tek tek çıkmak gerektiğini ifade etti. Gençlere müteşebbis olmalarını öneren Başkan İsmail Kavuncu, Adana'da 18 yaşında araba kiralama şirketiyle başladığı iş yaşamında milyon dolarlık cirolara nasıl ulaştığını, yabancı dil öğrenmenin önemini, girişimci olmanın püf noktalarını, başarıya giden yolda mutlaka yapılması gerekenleri esprili bir dille anlattı.

Gençlerin sorular yönelttiği ve büyük bir ilgiyle dinlediği Başkan İsmail Kavuncu, "İş hayatında iletişim kurmak çok önemli. Başarılı olmak içinse pozitif olmak, yapacağınız işi sevmek, çok çalışmak, yabancı diller öğrenmek, istediğiniz alanda üniversite eğitimi almak gerekir" dedi.

 

 

Oluşturma Tarihi : 31.12.2012
Okunma Sayısı : 1258