Share

Feshane’de Sivas Günleri…

Sivas Platformu tarafından organize edilen ve ilki geçtiğimiz yıl yapılan Sivas Günleri Eyüp Feshane’de başladı. Feshane  2. Mahmut Salonu’nda bugün (30 Eylül Cuma) başlayan organizasyon , 2 Ekim Pazar akşamı sona eriyor.  

Sivas ın 17 ilçesinin tamamının stantlarının yer aldığı Sivas Günleri’nin açılışına katılan Eyüp Belediye Başkanı İsmali Kavuncu, Sivas’ın, “ Milli Mücadele, Kurtuluş Savaşı’nda önemli dönüm noktası olan tarihi bir şehrimiz” olduğunu belirterek, “İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen etkinlik büyük ses getirmişti… Bu sene de yine aynı heyecanı, aynı coşkuyu görebiliyorum… Anadolu’nun bu nadide şehri Sivas’ın tüm yerel kültürüyle, sosyal yaşamıyla temsil edileceği bu organizasyonun Eyüp’te yapılması bizim için büyük mutluluk verici… Bundan sonraki yıllarda da bu tür etkinliklere her zaman destek olacağız… Anadolumuzun bu güzel ilinden gelen Sivaslı hemşehrilerimize en derin saygı ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

Açılışta Sivas Platformu Başkanı İsmail Erdem de bir konuşma yaptı….

30 Eylül Cuma-2 Ekim Pazar tarihleri arasında İstanbul Feshane’de düzenlenen Sivas Günleri’nde, Sivas el sanatları, yöresel yemekler, halaylar, folklorik zenginlikler, tarihi eserlerin bilgi ve görüntüleri, turizm kaynakları,  yöresel türküleri vb. daha birçok zenginlikleri yakından tanıma olanağı bulacağız.

Oluşturma Tarihi : 30.09.2011
Okunma Sayısı : 5526