Share

Tarihi Eyüp Sultan Hamamı 2012’de Hizmete Girecek…

Her gün binlerce ziyaretçi ağırlayan, İslamiyetin en önemli merkezlerinden Eyüp Sultan’da değişim devam ediyor. Eyüp Sultan Meydanı ve Türbesi’nin ardından Tarihi Eyüp Sultan Hamamı’nda da restorasyon çalışmaları başladı.  

Eyüp Sultan Meydanı’ndaki çalışmaları yakından takip eden Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Başkan Yarımcısı Semih Dikyol ile birlikte tarihi Eyüp Sultan Hamamı’ndaki çalışmaları inceledi. Başkan Kavuncu, “Eyüp’ü Eyüplülere yakışan bir yer haline getirmek için çalışıyoruz. Meydanımızı, tarihi dokularımızı koruyarak restore ediyoruz.  Eyüp Sultan Türbesi, Tarihi Eyüp Oyuncakçılar Çarşısı, Eyüp Sultan Meydanı ve şimdi de Eyüp Sultan Hamamı’nı tekrar Eyüplülerin ve burayı ziyarete gelenlerin hizmetine sunacağız.  Tarihi Eyüp Sultan Hamamı Hidroterapi Merkezi olarak hizmet verecek. Restorasyon çalışmaları başladı ve 2012 yılının ortasında açmayı hedefliyoruz.” dedi.

Başkan Kavuncu, Tarihi Eyüp Sultan Hamamı’ndaki incelemelerinin ardından Fahri Korutürk Caddesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi ve görüş alışverişinde bulundu. Başkan Kavuncu ayrıca  Eyüp Stadı’na da giderek burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.   

 

Oluşturma Tarihi : 07.10.2011
Okunma Sayısı : 3313