Share

Yeşilpınar’a Dev Eğlence Merkezi…

Ramazan ayı içinde her gün binlerce kişi Eyüp Belediyesi’nin iftar sofrasında bir araya geliyor. Eyüp Belediyesi, Ramazan süresince 21 mahallede ve her gün Eyüp Sultan Camii’nin arkasındaki tarihi Cülus Yolu’nda açık hava iftarları düzenliyor. Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Yeşilpınar Mahallesi sakinleri sakinleriyle iftar sofrasında bir araya geldi. 

İftar programı öncesi Başkan Kavuncu, Cülus yolundaki iftar hazırlıklarını denetledi. Başkan, İstanbul’un büyük yatırımlarından biri olan Yeşilpınar ile Karadolap mevkiindeki  Tema Park inşaat alanında incelemelerde bulundu.  Ardından Girne Caddesi’nde esnafla bir araya geldi. Özlem Çarşısını da gezen Başkan Kavuncu esnafın sıkıntılarını dinledi. Eyüp Belediyesi tarafından Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu Bahçesinde düzenlenen iftar programına katılan Başkan Kavuncu burada vatandaşlarla sohbet etti. İftar yemeğine, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Ak Parti ilçe Başkanı Seçkin Turan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dev projenin temeli  yakında atılıyor…

İftar programı öncesi bir konuşma yapan Başkan  İsmail Kavuncu, göreve geldiği iki yıl içersinde bir çok projeyi hayata geçirdiklerini anlattı. İşsiz gençlere de iş kapısının açılacağını anlatan Başkan “Yeşilpınar’da önümüzdeki aylarda büyük bir projeyi başlatıyoruz. İftar öncesi inşaat alanını gezdik. Eyüp’ü cazibe merkezi haline getirecek projenin temeli ekim ayında atılacak. Hem Yeşilpınarlılar hem de Karadolaplı gençlerimiz burada çalışma imkanına sahip olacak. İlçemizdeki işsizliği önleyecek bir projeyi de yakında hayata geçireceğiz. Yeşilpınar’da kurulacak olan tesiste  çalışacak gençlerimiz için meslek kursları açacağız. Bu kurslardan sertifika alan gençlerimizi işe yerleştireceğiz.  On bir ayın Sultanı Ramazan birlik ve beraberliğinin en güzel göstergesi, iftar sofralarında dargınlıklar bitiyor, herkes sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberlik duyguları içerisinde aynı somunu paylaşıyor. Geleneksel Ramazan günlerindeki coşkuyu, canlılığı Eyüp’te yeniden yaşatmak için etkinlikler düzenliyoruz. Umarım halkımız da memnun olur” dedi.

 İftar programında Kuran’ı Kerim ve ezanın okunmasından sonra  programda, Asude Fasıl Grubu, Türk Sanat Musikisi, Türk Halk Müziği ve Tasavvuf Müziği’nin seçkin örneklerini seslendirdi. Ayrıca minikler için palyaço, animasyon ve eğlenceli etkinlikler düzenlendi.   

11.AĞUSTOS PERŞEMBE

KATILAN MAHALLE: AKŞEMSETTİN MAH.

YER: ŞEHİT ÖĞRETMENLER İ.Ö.O

12.AĞUSTOS CUMA

KATILAN MAHALLE: DÜĞMECİLER MAH.

YER: GALİP ÖZGER CADDESİ

15.AĞUSTOS PAZARTESİ

KATILAN MAHALLE: GÖKTÜRK MERKEZ MAH.-AKPINAR-AĞAÇLI-ÇİFTALAN IŞIKLAR

YER: CUMHURİYET CAD.

17.AĞUSTOS ÇARŞAMBA

KATILAN MAHALLE: NİŞANCI MAH.-DEFTERDAR MAH.

YER: MÜNZEVİ CAMİİ ÖNÜ

18.AĞUSTOS PERŞEMBE

KATILAN MAHALLE: ÇIRÇIR MAH.

YER: ULUDAĞ CAD. ŞELALE ÇAY BAHÇESİ ÖNÜ, FUTBOL SAHASI. (İMAR BLOKLARI OTOBÜS SON DURAĞI)

19.AĞUSTOS CUMA

KATILAN MAHALLE: GÜZELTEPE MAH.-EMNİYETTEPE MAH.

YER: ANFİ TİYATRO

22.AĞUSTOS PAZARTESİ

KATILAN MAHALLE: KEMERBURGAZ-ODAYERİ-İHSANİYE- PİRİNÇCİ KÖYLERİ

YER: RAGIP KUTMANGİL İLKÖĞRETİM OKULU

23.AĞUSTOS SALI

KATILAN MAHALLE: SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI-ŞEHİT AİLELERİ-DİN GÖREVLİLERİ ÖZEL İFTAR PROGRAMI

YER: OSMANLI PARKI

Oluşturma Tarihi : 11.08.2011
Okunma Sayısı : 5479